reż. i prow.: Sławomir Klupś
Koncert jubileuszowy 25-lecia Atlantydy i 35 lat tworzenia piosenek przez jej założyciela Sławka Klupsia. W koncercie weźmie udział niewielka część, ze względów organizacyjnych, znakomitych przyjaciół zespołu, z którymi przez te lata dzielili scenę i pasję do muzyki morza.
Razem z festiwalową publicznością popłyną w piosenkach przez wiele mórz i oceanów do niesamowitych miejsc i portów … wszędzie, gdzie żagiel poniesie wiatr.
występują: Atlantyda, Cztery Refy, Marek Szurawski i Ryszard Muzaj, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Zejman i Garkumpel, Znienacka Project
Najlepszy koncert szantowy, na jakim byliśmy od wielu lat. Ryczące Dwudziestki to mój ulubiony zespół, “Perły i Łotry” – są fantastyczni, “Zejman…” – rewelacyjny głos i poczucie humoru, mocno zaakcentowany fragment starej, ale niezwykle aktualnej piosenki “Hej, obudzę fale… ..w telewizji smród,
nie zastąpi rajskich ptaków pospolity drób…”
https://www.youtube.com/watch?v=9nMGy8WTYI8
Słoneczniki
Sheramy Bundrick
(audiobook) czyta Ewa Grzelak
Opowieść o ostatnich latach życia van Gogha opowiedziana z perspektywy młodej prostytutki Rachel, która była związana z malarzem.
Dama kameliowa
Aleksander Dumas
(audiobook) czyta Marcin Papczyński
Trzepot Skrzydeł
Katarzyna Grochola
(audiobook) czyta Katarzyna Grochola
Kubuś Fatalista
(audiobook) czyta Cezary pazura
Miłość po polsku
Manuela Gretkowska
(audiobook) czyta Jacek Rozenek
Rozmowy w tańcu
Agnieszka Osiecka
(audiobook) czyta Magda Umer
Zwyczajny Facet
(audiobook) czyta Stanisław Górka
Małgorzata Kalicińska
Zimna Wojna
(kino)
Zimna wojna – polski film dramatyczny z 2018 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Główne role grają Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. Nie można pominąć roli Agaty Kuleszy i Borysa Szyca – według mnie to jedna z jego najlepszych ról, choć drugoplanowa. Fil, który zostaje w pamięci, bez względu na popularność, jaką później osiągnął. Dla mnie to współczesna, bardziej dorosła wersja Romea i Julii.
Sekretne życie drzew
(książka)
Peter Wohllebben
Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, publicystyka. “Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”.
Sally McGrane, „New York Times”
“Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć.”
————————————————————————–
19.01 – Teatr Stary – Trylogia
reż. Jan Klata
Trylogia na scenie w czterogodzinnym przedstawieniu?
Na środku sceny, w głębi obraz Madonny Częstochowskiej, który przemawia głosem poważnej kobiety, a nawet głaszcze po głowie Kmicica. Bohaterowie leżą w szpitalnych łóżkach, wychodzą z nich, żeby odegrać swoją rolę, albo cwałują na nich udając, zresztą niezwykle efektownie, jazdę na koniu. Słynni rycerze, których znamy z Trylogii, to starsi panowie w niechlujnych strojach a piękne kobiety, w których się kochali, o które walczyli nie powalają swoją urodą. Jest śmiesznie ale i poważnie, w scenach nawiązujących do Katynia czy powstania warszawskiego. Zachwycił mnie Juliusz Chrząstowski jako Onufry Zagłoba – wysoki, postawny ale nie gruby, znacznie młodszy od Michała Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego czy Kmicica – grający w sztuce pierwsze skrzypce. Niesamowita była również Anna Dymna jako “sikorka” oraz Basia. Oczywiście, że nie przypomina filigranowej blondynki ale temperament Basi posiada. Interpretacja budzi mieszane uczucia, na pewno jednak zostaje mocno zapisana w pamięci.
——————————————————————————————————————————-
14.01 – Studio Radia Kraków – Koncert – Polska muzyka filmowa w wykonaniu zespołu “Z harfą w tle”.
Radio Kraków w swoim studiu im. R. Bobrowskiej organizuje ciekawe koncerty, na które można zdobyć bilety dzwoniąc do radia w trakcie poszczególnych audycji. Byłam na kilku, jeżeli nie kilkunastu takich koncertach, ten był pierwszy w tym roku.
Zespół młodych kobiet grających na harfie, skrzypcach, wiolonczeli i altówce, którym towarzyszył mężczyzna na kontrabasie oraz dwie wokalistki – Diana i Magdalena Mika- o niesamowitych, dźwięcznych, mocnych głosach. W wykonaniu znanych przebojów filmowych brakowało życia, jednak tytułowy utwór z Janosika oraz “Taniec Eleny” znacznie podniosły w moim odczuciu poziom koncertu. Może dlatego, że te utwory należą do moich ulubionych i są naładowane pozytywną energią?
——————————————————————————————————————————-
5.01 – Koncert w ICE – Maryla Rodowicz i Katarzyna Nosowska
Bilety dostałam w prezencie urodzinowym, taki sam prezent dostała Mama, więc poszłyśmy obie. Nosowska wystąpiła gościnnie, zaśpiewała jedną z moich ulubionych piosenek “Kto?” Maryla zaprezentowałą wszystkie swoje największe przeboje: “Niech żyje bal”, moje ulubione “Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, “Jadą wozy kolorowe”, najwspanialszą “Wariatka tańczy”, “Łatwopalni” – poświęconą A. Osieckiej. Była oczywiście “Małgośka” i mnóstwo innych oraz piosenka z ostatniej płyty “Nie jest źle” – którą uznałam za hymn wszystkich sprawnych po siedemdziesiątce. Śpiewająca ładnym, mocnym głosem, grająca na gitarze i tańcząca Maryla, mimo swoich licznych ekstrawagancji i dziwacznych przebieranek budzi mój podziw.
2017
31.12 – Teatr Ludowy – “Akt równoległy” – przedstawienie sylwestrowe
To już tradycja, żeby wieczór sylwestrowy rozpocząć w teatrze.
“Akt równoległy” to komedia omyłek idealna na sylwestrowe przedstawienie. Na scenie wnętrze hotelu “Oaza”, dwa hotelowe pokoje i w każdym z nich zjawiają się dwie pary kochanków. Nietrudno się domyśleć, że są to zdradzające się dwa małżeństwa, w zasadzie pocieszny czworokąt. Oprócz nich, występuje jeszcze jeden ważny bohater, pełniący w zastępstwie obowiązki gospodarza hotelu, fajtłapowaty i jednocześnie zwariowany mężczyzna, próbujący ratować skomplikowane sytuację. Dobre, zabawne dialogi, idealne na rozpoczęcie sylwestrowego wieczoru.
autor: Derek Benfield
reżyseria: Tadeusz Łomnicki
——————————————————————————————————————————-
11/2017 – Koncert w Arenie – Dżem
Koncert Dżemu w Arenie z krótką prelekcją przedstawiciela straży pożarnej na temat zabezpieczeń przed pożarami oraz tlenkiem węgla. Wszystkie stare przeboje Dżemu oraz kilka nowych, całkiem fajnych kawałków. Nie jestem ich fanką, ale było sympatycznie.
——————————————————————————————————————————-
30.11 – Teatr Stary “Wesele”
reż. Jan Klata
Scena wygląda trochę diabolicznie, na środku pień drzewa z kapliczką a w czterech rogach sceny na podiach półnadzy, pomalowani farbą mężczyźni – członkowie blackmetalowego zespołu Furia, którzy grali, czasami też śpiewali teksty “Wesela”w swoim mrocznym stylu. O samym spektaklu powstało mnóstwo prac, publikacji, recenzji. Ja wyszłam z przedstawienia zafascynowana poszczególnymi postaciami, bo chociaż wszyscy bawili się na jednym weselu to każda z tych osób była na swój sposób wyjątkowa, przyszła na zabawę z innego świata, z innymi poglądami. Tak przecież jest na każdym, mniejszym lub większym, współczesnym, polskim weselu. Moje spostrzeżenie zostało zwielokrotnione przez niesamowite stroje bohaterów, oryginalne, trochę nowoczesne z nutami folkloru. Wspaniale wyglądała i świetnie grała Katarzyna Krzanowska jako Rachela, Monika Frajczyk odtwarzająca Pannę Młodą w zaawansowanej ciąży, oraz mój ulubiony aktor – Radosław Krzyżowski czyli Pan Młody. Nie sposób pominąć Jana Peszka jako Stańczyka oraz Anny Dymnej – Radczyni.
——————————————————————————————————————————-
19.10 – Koncert w ICE – “Queen symfonicznie”
Na koncert kupiłam bilety z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Do Queenu wróciłam ponownie po latach, ponieważ nagle zaczęła go słuchać moja córka. Queen symfonicznie to orkiestra Alla Vienna z genialnym dyrygentem oraz dwudziestoosobowy chór Vivid Singers. Niesamowite wykonania “Biccycle Race” “Barcelona” oraz Mama na długo pozostaną w mojej pamięci. W drugiej części koncertu z zespołem wystąpiła aktor wcielający się w rolę śpiewającego Freddiego. Z koncertu wyszłam z płytą, którą nalezy do moich ulubionych.
——————————————————————————————————————————-
22.10 – Kino “Twój Vincent”
Animowany techniką malarską brytyjsko polski fim przybliżający twórczość Van Gogha. Cały film składa się z obrazów mistrza, jest więc niezwykle kolorowo, impresjonistycznie. Film jest kryminałem, trzyma w napięciu i zmusza do zastanowienia nad trudnym życiem artysty, które zakończyło się przedwcześnie. Śmierć czy samobójstwo?
reż. Dorota Kobiela i Hugho Welchman.
——————————————————————————————————————————-
15.10 – Koncert – Teatr Ludowy – Zahipnotyzuj mnie” – piosenki Z. Koniecznego
Wspaniały spektakl, piękna muzyka i niezwykłe teksty Zygmunta Koniecznego. Kompozycje, które słyszymy na co dzień, które od lat grają w naszych duszach, które znamy jeszcze z interpretacji Ewy Demarczyk. Koncert odbył się zaraz po śmierci Anny Szałapak, Jej piosenka “grajmy Panu na harfie” , którą widzowie wykonali razem z aktorami zakończyła przedstawienie.
——————————————————————————————————————————————
27.09 – Teatr Stary – “Triumf woli”
Pasażerowie ocaleni z katastrofy lotniczej znaleźli się na wyspie na środku oceanu. Opowiadają historie o ludziach, którzy zrobili coś naprawdę wielkiego. Dorota Segda (Katharine) opowiada o pierwszej kobiecie, która przebiegła maraton, ktoś inny o piłkarskiej drużynie, która po latach strzeliła pierwszą bramkę, o górniku, który wyruszył w podróż stopem do Indii. W obsadzie oprócz znakomitej Doroty Segdy znalazł się Radosław Krzyżowski i Anna Radwan. Przesłanie spektaklu niezwykle pozytywne – jeśli tylko chcemy, możemy góry przenosić.
——————————————————————————————————————————————
24.09 – Kino “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
scenariusz i reżyseria: Paolo Genovese
Włoskie kino, którego akcja rozgrywa się w czasie jednego wieczoru. Siedmioro przyjaciół spotyka się przy kolacji i postanawiają upubliczniać wszystkie telefoniczne rozmowy oraz smsy. Miłość, zdrada, nieufność, brak akceptacji… jest o krok od dramatu, ale wszystkie problemy rozwiązuje dobre wino. Bawiłam się świetnie i gorąco ten film polecam, chociaż przestrzegam przed podobną zabawą. W jednej z głównych ról polska aktorka Kasia Smutniak.
——————————————————————————————————————————————
25.03 – Kino “Pokot”
reż. Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik
Kryminał i dramat polsko-niemiecko-czesko-szwedzko-słowacki na podstawie powieści Olgi Tokarczuk “Prowadź swój pług przez kości umarłych”
Emerytowana pani inżynier osiadła w Sudetach. Uczy w miejscowej szkole, rozmawia ze zwierzętami i czyta w gwiazdach. Gdy w jej okolicy giną myśliwi – pomimo tego, że jest zagorzałą przeciwniczką polowań – prowadzi własne śledztwo. Genialna rola Agnieszki Mandat jako Janina Duszejko oraz Witold Zborowski – Matoga – Świętopełk Świerszczyński.
Film, który zostaje w sercu i głowie oraz zmusza do zastanowienia nad tematem traktowania zwierząt przez człowieka, a zwłaszcza tak spopularyzowanych ostatnio polowań.
——————————————————————————————————————————————
7.03 – Teatr – “Najdroższy”
——————————————————————————————————————————————
26.02 – Rorunda – Festowal Szanties
——————————————————————————————————————————————
20.02 – Teatr Bagatela – “Przychodzi mężczyzna do kobiety”
——————————————————————————————————————————————
Kino – “Everest”
Film 3D. produkcja USA/ Wielka Brytania
Obsada: Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Josh Brolin, Emily Watson, Robin Wright.
Film opowiada o tragicznej w skutkach wyprawie na Dach Świata (8848 metrów n.p.m.) w 1996 roku. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Grupa himalaistów pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbuje zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Wśród uczestników tego komercyjnego wejścia, znajdują się między innymi: zarozumiały Teksańczyk, nieporadny listonosz oraz japońska biznes-woman. Ekspedycję czeka walka ze śmiertelnym zimnem i nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. Dzięki efektom 3D miałam wrażenie, że jestem w Himalajach, w bazie, a później pod szczytem, w śnieżnej nawałnicy.
————————————————————————————————————————-
3.01. Wystawa “Van Gogh”
Wystawa zorganizowana w budynku starego dworca PKP w Krakowie. Ponad 3 tysiące dzieł Vincenta Van Gogha wyświetlanych w formie wielkich obrazów na każdej powierzchni dworca zamienionego w galerię. Interesujące, aczkolwiek przenikliwe zimno w budynku nie pozwoliło na dłuższe oglądanie obrazów oraz filmów o życiu mistrza a zbyt wysoka cena – 50 zł za bilet nie zachęcała do powrotu.
“Ktoś ma w duszy wielki płomień, ale nikt się przy nim nie ogrzewa, przechodzień widzi tylko nikły dym z komina i idzie swoją drogą”.
2016
31.12 – Teatr Ludowy – “Tartuffe albo szalbierz” – Molier
Reż: Tomas Svoboda
To arcydzieło Moliera. Taruffe, mistrz manipulacji, w Ordnie – w zadufanym w sobie i bogatym bogatym znalazł obiekt swoich zabiegów. Kiedyś musiał żebrać, teraz dzięki swoim talentom jest rezydentem w zamożnym domu swego dobrodzieja z nadziejami na dalsze profity. Wszak na wydaniu jest posażna córka Orgona, a i zaniedbywana żona gospodarza przyciąga jego uwagę… Orgon zaślepiony bezkrytycznym uwielbieniem dla nowego przyjaciela ufa mu i wierzy bezgranicznie we wszystkim, obdarzając, na złość rodzinie, coraz to nowymi dowodami przywiązania.
W przerwie spektaklu szampan, a całość to wspaniała zabawa w sylwestrowy wieczór, który oczywiście nie kończy się wraz z przedstawieniem.
——————————————————————————————————————————————
Australia – Canberra
——————————————————————————————————————————————
Galeria portretu
Galeria portretu to miejsce, które odwiedziłam w Canberze kilka razy. Wstęp do większości galerii i muzeów jest tam bezpłatny, natomiast zbiory tak olbrzymie i ciekawe, że właściwie można by tam zaglądać raz w tygodniu. Podziwiałam portrety z dziewiętnastego wieku przedstawiające pierwszych osadników, badaczy, słynnych podróżników, portrety aborygenów – wśród których większość to fotografie, oraz portrety współczesne znanych osobistości. Najbardziej zainteresowała mnie sala z portretami znanych kobiet. Z ram wyzierały piękne, mądre kobiety, które zaistniały w świecie polityki, nauki, sztuki. To właśnie tam znalazłam zdjęcia primabaleriny z Rosji o nazwisku Pavlova, która jest “patronką” tradycyjnego, australijskiego tortu bezowego z owocami.
——————————————————————————————————————————————
Galeria Narodowa
National Gallery of Australia (NGA) – muzeum sztuk pięknych znajdujące się w Canberze w Parkes, obok Galerii Portretu. To największe muzeum sztuki w Australii, w swoich zbiorach ma około 166000 eksponatów (dane z 2012 roku). Kolekcja stała dzieli się na 4 działy: sztuka Australii, sztuka Aborygenów i ludu Wysp w Cieśninie Torresa, sztuka Azji oraz sztuka europejska i amerykańska. Mogłam podziwiać niesamowite obrazy aborygenów malowane metodą kropeczkową oraz, prace Sidneya Nolana oraz “Lilie wodne” Claud’a Moneta. W muzeum znajduje się też sympatyczna restauracja, w której do kawy dostałam ciasto bananowe na gorąco – przepyszne.
——————————————————————————————————————————————
Australian War Memorial – muzeum-pomnik, otwarty z 1941 roku, poświęcony wojnom toczonym z udziałem Związku Australijskiego. Składa się z trzech elementów: Miejsca Pamięci z Grobem Nieznanego Żołnierza, Galerii (muzeum) i Centrum Badań. Na zewnątrz znajduje się Ogród Rzeźb. To właśnie tam zrozumiałam, że II wojna była naprawdę światowa, a my nie jesteśmy centrum świata. Czerwone maki to nie tylko symbol polskiej krwi, to symbol przelanej żołnierskiej krwi. W sklepie Memorial można kupić mnóstwo wyrobów pokrytych czerwonymi makami: pocztówek, koszulek, kubków, torebek.
——————————————————————————————————————————————
Muzeum Narodowe – Moda PRL
Wystawa organizowana z Muzeum we Wrocławiu, prezentująca ubiory z lat 1945 – 1989. Na wystawę wybrałam się razem z przyjaciółką – to typowo babskie klimaty. Z dużym sentymentem oglądałam codzienną odzież z czasów mojego dzieciństwa i młodości. Podziw wzbudzały kreacje jedwabne, ręcznie malowane, jakich nie widywało się na naszych ulicach. Całość wystawy uświadamiała, że w tamtym okresie nasze ulice wcale nie były szare. Cudowne sukienki i kostiumy z lat sześćdziesiątych, wyszywane koszule i długie, kolorowe spódnice lat siedemdziesiątych czy wreszcie powracający ostatnio styl lat osiemdziesiątych nie można nazwać nudnymi. Sklepy świeciły pustkami, ale Polki ubierały się z zagranicznych paczek albo same szyły. Pamiętam z jaką dumą nosiłam pierwsze drewniaczki, czy własnoręcznie uszytą i pomalowaną sukienkę z tetry. Robiłam sobie swetry na drutach, na szydełku, farbowałam, przerabiałam. Gdy chciałam mieć coś naprawdę extra, jechałam razem z koleżankami do Warszawy do Hofflanndu. Po nocy spędzonej w pociągu, stałyśmy kilka godzin w gigantycznej kolejce, żeby tylko kupić coś z kolekcji słynnej projektantki Barbary Hoff, zazwyczaj jeden ciuszek bo na więcej nie było nas stać. Wystawa w Muzeum Narodowym to taka podróż sentymentalna w czasie.
——————————————————————————————————————————————
Teatr Ludowy – scena “Pod ratuszem” – Miód albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem
reż. Tomas Svoboda
Komedia, która ostatecznie mnie nie zachwyciła. W pamięci pozostała jedynie życiowa mądrość, o tym, że jesteśmy jak jeże na zamarzniętej ziemi, tulimy się do siebie, ponieważ jest nam zimno, ale jednocześnie ranimy się kolcami, bo jesteśmy jeżami.
——————————————————————————————————————————————
24.03. – Teatr Stary – “Król Lear” – Shakespeare
reż. Jan Klata
Król Lear w interpretacji Klaty olśniewa dzięki monumentalnej scenografii oraz kostiumom Justyny Łagowskiej, pochłania i uwodzi za sprawą muzyki Jamesa Leylanda Kirby’ego, zachwyca (…) dowcipną i precyzyjną choreografią Maćko Prusaka. […] W pamięć zapada Jaśmina Polak – jej błazen jest ostoją autentyczności w świecie cynizmu i kłamstwa – pisał Michał Centkowski w dwutygodniku.com
——————————————————————————————————————————————
28.02 – Rotunda “Koncert szanty klasycznej”
——————————————————————————————————————————————
26.01 – Opera – Operetka “Baron cygański”-Johann Strauss
reżysria: Laco Adamik
Nowa Opera robi ogromne wrażenie, a obejrzenie/wysłuchanie w niej operetki to wspaniała duchowa uczta. Piękne stroje i niesamowite głosy.
Wielka sława to żart…
Po latach nieobecności do majątku powraca młody dziedzic Sandor. Cyganka wróży mu bogactwo i rychły ślub. Jego sąsiad, zachłanny prostak Żupan, chce wydać za niego swoją córkę, Arsenę. Sandorowi podoba się dziewczyna, ale ona kocha innego. Toteż stawia przed kandydatem na męża trudny do spełnienia warunek: poślubi go, gdy zdobędzie on tytuł barona. Sandor nie zniechęca się, zamierza starać się o tytuł u cesarza, ale zanim na niego zasłuży, trafia do obozu Cyganów, gdzie spotyka piękną Saffi…
——————————————————————————————————————————————
9.01 – Kino Kijów “Moje córki krowy”
Reżyseria – Kinga Dębska
Obsada: Agata Kulesza, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Gabriela Muskała
Wzruszająca opowieść o trudnych relacjach rodzinnych, z dominacją relacji dwóch sióstr.
——————————————————————————————————————————————
Koncerty, przedstawienia, filmy z lat wcześniejszych, które zapisały się w pamięci
——————————————————————————————————————————————
Filharmonia “Koncert noworoczny”
——————————————————————————————————————————————
Koncert – Kasia Kowalska – Piosenki A. Osieckiej
——————————————————————————————————————————————
Koncert – Radosław Krzyżowski\
—————————————————————————————————————————————–
Filharmonia – wokalista zespołu Genesis
——————————————————————————————————————————————
Kasia Kowalska – Piosenki A. Osieckiej
——————————————————————————————————————————————
Janusz Radek – Nowy Sącz
——————————————————————————————————————————————
Stanisław Sojka
—————————————————————————————————————————————–
Leo Cze
——————————————————————————————————————————————
Kazik
——————————————————————————————————————————————Janusz Radek – Nowy Sącz
——————————————————————————————————————————————
Świetliki
——————————————————————————————————————————————
Marek Grechuta
——————————————————————————————————————————————
Antonina Czyszczoń
——————————————————————————————————————————————
Opera – Madame Butterflay
——————————————————————————————————————————————
Koncert – Filharmonia – Żanna Biczewska
Kilkanaście lat temu Żanna Biczewska wystąpiła w krakowskiej filharmonii, ale ten koncert pamiętam do dzisiaj. Rosyjska pieśniarka występuje razem z mężem Giennadijem Ponomariowem. Była uczennicą Bułata Okudżawy, zaśpiewała też kilka jego ballad.
——————————————————————————————————————————————
Teatr – “Wszystko o kobietach”
——————————————————————————————————————————————
Teatr – “Mąż mojej żony”
——————————————————————————————————————————————
Teatr – “Prywatna klinika”
——————————————————————————————————————————————
Teatr – “Kupiec wenecki”
—————————————————